ایجاد قالب برای ایمیل های مشابه

0

حتما برای شما هم پیش آمده که یک متن را بخواهید برای افراد متفاوتی ایمیل کنید. یک راهکار می تواند این باشد که این متن را کپی و در هر قسمت مجددا قرار دهید. ولی اگر بخواهید ایمیل ها را با فاصله زمانی ارسال کنید کار بسیار سخت می شود. یا باید ایمیل های ارسال شده را جستجو کنید و کپی کنید یا متن ایمیل را مجددا تایپ کنید. راهکار درست این موضوع ایجاد قالب برای ایمیل است.

در این آموزش کوتاه روشی را خدمت شما آموزش می دهم تا نوشته هایی که می خواهید برای چندین نفر ارسال کنید یک بار تایپ کنید و به صورت یک قالب تعریف کنید و هر زمان خواستید به سهولت مورد استفاده قرار دهید.

ایجاد قالب برای ایمیل

این آموزش مخصوص افرادی است که از گوگل کروم استفاده می کنند و برای این کار باید افزونه ای را از طریق لینک زیر نصب بفرمایید:

نصب افزونه قالب ایمیل برای گوگل کروم

بعد از ورود به این آدرس، بر روی دکمه آبی رنگ افزودن به کروم در بالای صفحه کلیک می کنیم :

بعد از این مرحله وارد بخشی می شویم که خود افزونه به شکلی کاملا گویا عملکردش را نمایش می دهد و به طور مثال از شما می خواهد یک حرف را تایپ کنید و با زدم دکمه تب کل عبارتی که قبلا تعریف شده است را نمایش می دهد.

اگر بخواهیم یک قالب جدید برای خودمان درست کنیم باید روی دکمه New Template کلیک می کنیم:

متنی را که می خواهیم می خواهیم در این قسمت می نویسیم و در قسمت Template name عنوان قالب را می نویسیم و در قسمت Template shortcut کلمه ای را می نویسیم تا بعد از آن هر زمان نیاز به آن متن داشتیم فقط آن یک کلمه را بنویسیم و با زدن دکمه Tab کل متن ظاهر شود.

همین طور آیتمی به شکل زیر در قسمت Compose در ایمیل نمایان می شود که می توانیم قالب هایی را که ایجاد کرده ایم فراخوانی کنیم :

 

به طور مثال من قالبی را تعریف کرده ام به نام ۱ و با کلید واژه سلام، از این به بعد هر زمان که بخواهم ایمیل بفرستم در قسمت نوشتن ایمیل جدید فقط کلمه سلام را می نویسم و دکمه Tab را می زنم و به صورت اتوماتیک نوشته های زیر نمایان می شود:

امیدوارم که این تکنیک سرعت مکاتبات شما را افزایش دهد. هرگونه سوالی در خصوص ایجاد قالب برای ایمیل داشتید می توانید از طریق بخش نظرات مطرح بفرمایید.

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.