آیا می خواهید همیشه و در همه جا یادداشت های خود را همراه داشته باشید؟

0

 

 

 

آیا تا به حال شده است که در مسافرت باشید و به یک نوشته در رایانه منزل خودتان به شدت نیاز داشته باشید ؟ آیا برای شما هم اتفاق افتاده است که نوشته هایی در رایانه محل کار نوشته باشید و در تعطیلات آخر هفته به آن نیاز داشته باشید؟
اگر این مسائل برای شما ایجاد شده است باید خوشحال باشید از وجود نرم افزار بی نظیر وان نوت. این نرم افزار یک نوت بوک دیجیتال است و از وان نوت برای یادداشت برداری در هر کجا که هستید می توانید استفاده کنید.

این نرم افزار فوق العاده به صورت خودکار موجب صرفه جویی و هماهنگ سازی یادداشت های شما می شود، بنابراین شما می توانید بدون هیچ نگرانی از بابت از دست رفتن برخی نوشته هایتان، بر روی افکار و ایده های خود تمرکز کنید.

 

مزایای وان نوت چیست ؟

• عدم محدودیت در نوشتن در هر جای صفحه
• وجود جستجوی بسیار حرفه ای برای همه یادداشت ها
• امکان گرفتن خروجی به اشکال مختلف از نوشته ها
• امکان نوشتن با دستخط خودمان در مبایل یا تبلت
• پشتیبانی قوی از زبان فارسی
• قابلیت کار به صورت گروهی بر روی یک نوشته
و از همه مهم تر وان نوت را می توانید در تمامی سیستم هایی که مورد استفاده قرار می دهید همراه داشته باشید و هر تغییر در یک نوشته در تمامی دستگاه ها به صورت خودکار اعمال می شود

 

 

اولین مرحله کار

وان نوت یکی از نرم افزارهای مجموعه نرم افزارهای آفیس است و در اغلب رایانه هایی که آفیس نصب شده است موجود است. البته اگر هم این نرم افزار بر روی رایانه شما نصب نیست به راحتی با سرچ عنوان “دانلود وان نوت” در گوگل می توانید دانلود و آن را نصب کنید.
پس از این مرحله، ابتدا نرم افزار وان نوت را باز می کنیم. برای ایجاد یک دفترچه یادداشت جدید، از منو های بالا صفحه وارد منوی File می شویم و سپس گزینه New را از سمت چپ انتخاب می کنیم. سپس بر روی نوشته This Pc کلیک می کنیم. در مرحله بعد نام دفتر یادداشت خود را درج می کنیم و بر روی دکمه Create Notebook کلیک می کنیم.

 

 

بعد از باز شدن برنامه چه کار کنیم ؟

بعد از ورود به محیط نرم افزار صفحه ای به شکل زیر نمایان می شود. با کلیک کردن بر نماد اضافه کردن که در تصویر با فلش نشان داده می توانیم بخش هایی (Section) که مد نظر ما هست ایجاد کنیم. به طور مثال ما در این دفتر دو بخش ایجاد می کنیم. بخشی برای یاداشت های کاری ما با عنوان “کار” و بخشی برای یادداشت های امور خانه و بخشی برای یادگیری های ما با همین عنوان ها.

 

 

 

در هر بخش می توانیم به تعداد نا محدودی صفحه ایجاد کنیم و در آنها یادداشت کنیم. به طور مثال در بخش یادداشت های شرکت سه صفحه ایجاد کردیم. بازاریابی، تماس های مهم، جلسه با آقای احمدی. در هر صفحه یادداشت های مرتبط با عناوین را می توانیم بنویسیم. کلیه مراحل گفته شده را در عکس زیر می توانیم ببینیم.

 

 

 

 

حالا با کلیک کردن بر هر یک از صفحات به آن صفحه وارد می شویم. مثلا به صفحه مربوط به بازاریابی می شویم
در اینجا می توانیم هر متنی که مد نظرمان را تایپ کنیم. لازم به ذکر است اکثر ابزار های نرم افزار ورد در این محل وجود دارد که به تناسب می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین از منوی Insert می توانیم هر نوع فایلی را به نوشته خودمان اضافه کنیم مانند نمونه ای که در تصویر مشاهده می کنید که یک فایل ورد به تصویر اضافه شده است.

 

 

کاربرد این افزودن چیست؟

به طور مثال اگر بخواهیم یک فاکتور مربوط به هزینه های بازاریابی را می خواهیم همراه این یادداشت نگهداری کنیم از این روش استفاده می کنیم .همانطور که مشاهده می کنید در منوی Insert قابلیت افزودن فایل هایی هر نوع را می توان افزود. علاوه بر آن می توان همان لحظه یک صوت یا ویدیو ضبط کرد که کاربرد این مورد در جلسات می باشد.

 

تمرین گام اول

در گام اول آموزش نرم افزار وان نوت آموختیم

• چگونه در محیط این نرم افزار یک دفتر یادداشت ایجاد کنیم
• چگونه بخش های این دفتر یادداشت را تعیین کنیم
• چگونه صفحاتی به هر بخش اضافه کنیم
• چگونه در صفحات یادداشت یا فایل هایی درج کنیم
اکنون برای یادگیری عملی این مطلب، به رایانه خودتان مراجعه و مراحل بالا را انجام دهید. در قسمت های بعدی این آموزش تکنیک هایی برای افزایش سرعت کار با این نرم افزار، به اشتراک گذاری یک نوشته با سایر اعضاء یک گروه کار و سایر قابلیت های این نرم افزار ارزشمند می پردازیم.

 

این نوشته از فیلم آموزشی وان‌نوت برگرفته شده است

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.