جلوگیری از فراموشی رمز ورود به ایمیل و …

0

این اتفاق برای همه ما پیش آمده است که وقتی پس از گذشت یک مدت زمانی، به سراغ یک ایمیل می‌رویم به هیچ وجه رمز عبور را به یاد نمی آوریم و طبیعتا بازیابی رمز عبورها زمان زیادی از ما می‌گیرد و در برخی موارد ممکن است ناموفق باشد و اطلاعات یا دسترسی مهمی را از دست بدهیم.

این اتفاق ممکن است برای یک دسترسی مهم ما مثلا دسترسی اینستاگرام یا رمز ورود وبلاگ شخصی ما باشد که اگر نتوانیم رمز آن را بازیابی کنیم اطلاعات مهم ما از بین خواهد رفت.

در این نوشته قصد دارم یک ابزار بسیار توانمند گوگل را خدمت شما معرفی کنم که این مشکل را برای همیشه برطرف می‌کند و در هر جای دنیا که باشید و هر نوع رایانه یا گوشی هوشمندی را در اختیار داشته باشید می‌توانید به سرعت تمام رمزهای عبور خودتان را ببینید.

این ابزار ارزشمند گوگل‌کیپ نام دارد که به راحتی از طریق آدرس زیر قابل دسترسی است:

https://keep.google.com

ابزار گوگل کیپ بخش‌های زیادی دارد ولی از آنجا هدف آموزش‌های سایت ما همواره ساده سازی آموزش بوده است فقط بخش مورد نیاز را برای شما مطرح خواهم کرد.

کافی است به اکانت جی‌میل خودتان وارد شده باشید و سپس از طریق آدرس با وارد گوگل‌کیپ شوید. صفحه‌ای مانند آنچه در عکس زیر نمایش داده‌ایم نمایان می‌شود.

 

 

به راحتی در بخشی Take a note موارد را که می‌خواهید یادداشت کنید تایپ کنید و دکمه تایید را بزنید تا موارد یادداشت شده به شکل زیر نمایش داده شود.

 

 

کار تمام شد!!! به همین سادگی و به سرعت اطلاعات شما ذخیره خواهد شد.

اگر به دنبال یک رمز خاص هستید کافی است نام کاربری مدنظرتان را که قبلا نوشته‌اید در بخش سرچ بالای صفحه وارد کنید.

چگونه خروجی تهیه کنیم؟

اگر بخواهید می‌توانید از تمامی رمزعبورهای سیستم خودتان یک خروجی هم تهیه کنید.

برای این کار ابتدا در صفحه اصلی کلیدهای Ctrl+A را همزمان فشار می‌دهیم تا همه موارد انتخاب شود سپس همانند تصویر زیر، روی عبارت خروجی گوگل داک کلیک می‌کنیم و به همین سادگی تمامی رمز‌های عبور شما در یک فایل ورد نمایش داده می شود و می توانید حتی یک نسخه چاپی هم از آن نگهداری کنید.

چه راهکارهای دیگری وجود دارد؟

در این زمینه راهکارهای دیگری وجود دارد که امنیت، سهولت و سرعت هیچ یک قابل مقایسه با گوگل کیپ نیست.

البته این ابزار کاربردهای بسیار زیادی دارد ولی ما در این نوشته به همین یک مورد بسنده می‌کنیم و معتقدیم اگر از همین یک آیتم درست استفاده شود کابوس فراموشی رمزهای عبور نابود خواهد شود.

لازم به ذکر است تکنولوژی های جدید در حوزه انفورماتیک (اینترنت اشیاء IOT ) در حال گسترش است که در آینده نزدیک نیاز به حفظ کردن یا یادداشت کردن هیچ عدد و رقمی نخواهیم داشت و حتی نیاز به کی‌برد و خیلی ابزارهای امروزی برای ورود اطلاعات را هم نخواهیم داشت، ولی تا آن زمان می‌توانید با گوگل کیپ خیال خودتان راحت کنید.

این نوشته بخشی از نوشته‌های سایت نوین مدیران است که قصد داریم آموزش دهیم چطور سیستم‌های خودکاری تهیه کنیم تا زمان ما بر سر موارد بیهوده تلف نشود و بتوانیم به کارهای ارزشمند دیگر برسیم.

 

آیا تمایل دارید سایر آموزش‌ها در موضوع افزایش بهره‌وری با ابزارهای نوین را برای شما ارسال کنیم؟

 

فیلم آموزشی این موارد هم در سایت آپارات قرار گرفته است که می‌توانید مشاهده بفرمایید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.