۵ سخنرانی برتر تد که همه فعالان حوزه مدیریت منابع انسانی باید ببیند (با زیرنویس فارسی)

0

تد چیست؟

 

تد یک مجموعه همایش جهانی است که با شعار “ایده‌ها ارزش گسترش دارند” هر ساله در شهر ونکوور کانادا برگزار می‌گردد. اگرچه در گذشته موضوعات سخنرانی‌ها در سه حوزه تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بوده است ولی امروزه سخنرانی‌های تد بسیاری از موضوعات هنری، فرهنگی و علمی را در برمی‌گیرد به‌گونه‌ای که از نظر من سایت  تد در حال تبدیل شدن به یک دایره المعارف بزرگ از تجربیات ارزنده بشری است.

در سخنرانی‌های تد حداکثر ۱۸ دقیقه به سخنران فرصت داده‌ می‌شود تا مهم‌ترین ایده‌ها و دستاوردهای خود را توضیح دهند و سخنرانان که معمولا از افراد موفق در حوزه کاری خودشان هستند ناب‌ترین ایده‌ها را با روش‌های خلاقانه، زیبا و با زبانی ساده و خودمانی تشریح کرده‌اند.

برخی از سخنرانان معرف این همایش عبارتند از: بیل گیتس، آنتونی رابینز، مالکم گلادول، مایکل پورتر،ست گادین، لری پیچ(مؤسس گوگل)، استیون هاوکینگ، ریچارد داوکینز، نیک ووییچیچ، بیل کلینتون، جیمز کمرون و ال‌گور

اگرچه محل اصلی این همایش در کانادا است ولی در سایر کشورها هم همایش‌هایی به همین سبک و با نام TedX برگزار می‌شود که در کشور خودمان هم شاهد برگزاری این همایش بوده‌ایم.

گوش دادن به این سخنرانی‌ها باعث می‌شود تا تجربیات افراد موفق را زمانی بسیار کوتاه و به شکلی جذاب بشنویم و بتوانیم از این تجربیات استفاده کنیم.

تمامی سخنرانی‌ها در سایت تد به صورت رایگان موجود است و تعداد زیادی از آنها هم دارای زیر نویس است و حتی قابلیت دانلود هم دارد. در آینده آموزشی کامل در رابطه با نحوه کارکرد این سایت ارائه خواهیم داد ولی در اینجا یک نکته کوچک را عرض کنم که برای دانلود ویدیو‌ها در سایت تد، باید روی دکمه Share کلیک کنید.

پیشنهاد می‌کنم این ۵ سخنرانی برتر تد در حوزه مدیریت منابع انسانی که بیشترین بازدید را در دنیا را داشته‌اند را از دست ندهید:

 

 

 

 

 

 

در نوشته ای دیگر برترین سخنرانی‌های انجام شده در تد را قرار داده‌ایم که می توانید مشاهده بفرمایید.

 

اگر می خواهید مجموعه سخنرانی‌های تد در حوزه مدیریت را یکجا و بدون نیاز به دانلود دریافت کنید روی عکس زیر کلیک کنید:

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.