راهکارهای برون سپاری

0

در این مقاله قصد داریم راهکارهایی برای برون سپاری کارهای سازمانی معرفی کنیم. مزیت اصلی برون سپاری در این امور کاهش هزینه و افزایش کیفیت انجام کار می باشد. از نظر نویسنده این مقاله تمامی کارهای یک شرکت که مستقیما با مشتری در ارتباط نمی باشد قابل برون سپاری است.

آنچه باعث می شود سازمان ها امور خودشان را برون سپاری نکنند ترس از این مسئله است که نتوانند امور را کنترل کنند. در حالی که زمانی که کاری برون سپاری می شود اولا می توان از بهترین افراد برای این کار استفاده کرد و ثانیا زمان کافی برای کنترل کار برون سپاری شده وجود دارد.در فهرست زیر چند راهکار جهت ورود به این مبحث مطرح می شود و در آینده تمامی راهکارهای موجود و قابل ایجاد را در مقالات بعدی معرفی می کنیم.

  1. برون سپاری فعالیت های مدیریت منابع انسانی

بسیاری از شرکت ها در سطح جهان انجام امور مدیریت منابع انسانی خود را برون سپاری کرده اند. این شرکت ها اغلب اندازه های کوچک و متوسط به لحاظ سازمانی دارند و اموری مانند جذب و استخدام نیروها، آموزش افراد، محاسبه حقوق، ارزیابی عملکرد و … را برون سپاری می کنند.

 

  1. سپردن کارها به افراد آزادکار Freelancer

سایت هایی برای برون سپاری کارهایی از قبیل امور گرافیک، برنامه نویسی وجود دارد که موفق ترین آن ها در ایران “سایت پونیشا” می باشد. در این سایت افرادی که می خواهند یک کار را برون سپاری کنند پروژه ای تعریف می کنند و افرادی که دارای توانمندی هستند نسبت به این کار اعلام نظر می کنند. مزیت این سایت این است که می توان سوابق افرادی که برای کار ما اعلام آمادگی نموده اند را مشاهده کرد.

https://ponisha.ir/

  1. برون سپاری فروش تلفنی از طریق مراکز تماس (کال سنتر)

کال سنتر ها مراکزی هستند که تماس های مشتریان را مدیریت و پاسخگویی می کنند. با توجه به تجهیزات موجود در این مراکز و نیروهای آموزش دیده این مراکز از لحاظ مالی و از لحاظ کیفیت کاری، یکی از مناسب ترین راهکارهای برون سپاری می باشد. این مراکز فعالیت های بسیار زیادی را برای سازمان شما می توانند انجام دهند که عبارتند از : راهنمایی ارباب رجوع، فروش و ثبت سفارش، پیگیری و ثبت شکایات، نظرسنجی یا تحقیقات در خصوص موضوع خاص. به عنوان نمونه می توانیم مرکز تماس رعد را معرفی کنیم :

https://raadcallcenter.ir/

  1. تولید محتوا

امروزه مراکز بسیاری وجود دارند که برای وب سایت شرکت شما و یا نشریه های شما تولید محتوا می کنند. این مراکز با داشتن متخصصین در این حوزه می توانند محتوای ارزشمند برای سازمان شما تولید کنند. به عنوان نمونه شرکت “حامی سان” را معرفی می کنیم که در این حوزه فعالیت دارند:

http://hamisun.ir/

 

در این مقاله چهار راهکار برای برون سپاری کارهای یک شرکت معرفی شد. البته تعدا بی نهایت شرکت ها و سایت های خدمات پشتیبانی ارن موضوع را انجام می دهند. اگر شما هم تجربه ای در این حوزه دارید می توانید در قسمت نظرات سایت در پایین مطرح بفرمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.